Brave IT – освітня ініціатива для військових, їхніх родин та ВПО

Brave IT – це соціальна освітня ініціатива ІТ Кластер Академії, Івано-Франківського ІТ Кластера та ІТ компаній SoloWay Technologies, Sombra та NETLS Software Development.

Мета: професійна переорієнтація у сфері ІТ для ветеранів, військовослужбовців та їх близьких родичів (батьки, чоловік, дружина, діти, брат чи сестра), а також ВПО.

У рамках цього проєкту можна отримати можливість пройти безкоштовне навчання в ІТ Кластер Академії за одним із напрямків: Python, HR in IT, Project Management, DevOps, Java, Quality Control.
Якщо бажаєте взяти участь у проєкті Brave IT – заповніть, будь ласка, короткий опитувальник.

Заявки приймаються до 20 травня 2023 року. Для першого набору ми відберемо 10 осіб. Перевага буде надаватися військовим або їх родичам з Івано-Франківська та області, а також ВПО, які в даний час перебувають в Івано-Франківській області.

Слава Україні!

IT вже не те? – Анастасія Бліндар поділилася думками про ситуацію в ІТ

Анастасія Бліндар, Senior QA Engineer компанії “VITech” та викладач “IT Cluster Academy“, поділилася думками про ситуацію в ІТ сфері та розповіла чи варто зараз іти в ІТ. Далі пряма мова.

So, let’s go! Найперше питання, яке зараз звучить з усіх розеток: що з ринком? Чи є сенс витрачати час та кошти, щоб потрапити в айті? Що з вакансіями? І найголовніше, які шанси новачку потрапити на роботу?
Не буду годувати вас ілюзіями – ринок штормить. Ситуація наразі інакша ніж декілька років назад. Йдуть скорочення, звільнення і т.п. Причин маса: економіка, кризи, геополітичні резонанси.
Останньою резонансною новиною стало те, що збанкротував американський Silicon Valley Bank, який фінансував стартапи. А вони – одне з основних робочих місць айтішнків.
Звучить недуже втішно, правда? Але ми маємо розуміти, що в бізнесі, як і в житті, є періоди взлетів та падінь. Якщо зараз ситуація не найкраща, то це не означає, що за пів року вона буде така сама. Плюс є різні так звані «доменні сфери» (той напрям, в якому працює компанія: медицина, освіта енд соу он), яких такі речі можуть стосуватися в меншій мірі.
Питання: то чи варто пробувати? Однозначно! Чи треба більше зусиль та в дечому фарту – так. Крім того, дам вам підказку: велику роль відіграє нетворкінг або знайомства. Не плутайте з кумівством:). Якщо ви знаєте когось з айті, то це не дорівнює тому, що вас точно візьмуть на роботу. Але це дасть можливість дізнаватися про вакансії та отримувати рекомендації. Тому, старайтеся розширювати коло спілкування, то ніколи не буде зайвим.

Анастасія Бліндар 
Linkedin | Instagram | Facebook

Зарплати українських розробників — зима 2023

DOU провів традиційне зарплатне опитування українських айтівців. І зібрали 13 316 анкет від ІТ-фахівців усіх рівнів і спеціалізацій. Кількість розробників, які взяли участь у зарплатному опитуванні, на 10% зменшилась — цього разу анкету заповнили 6773 фахівці.

За посадами

У другому півріччі 2022 року, як і в першому, зростали медіанні зарплати найдосвідченіших розробників: у Senior +$300, у Team Lead +$100, у Tech Lead +$365.

Зарплати менш досвідчених розробників практично не змінилися. Середня зарплата джуніора зросла з $950 до $1000, а в інтернів та мідлів залишилася на попередньому рівні.

За досвідом роботи в ІТ

Медіанні зарплати розробників з досвідом до року — менше як $1000, проте надалі щороку вони суттєво підвищуються. Після восьми років досвіду медіанна зарплата фахівців перестає збільшуватися — схоже, у цей період на компенсацію передусім впливає роль (Lead, Architect, керівник), а не досвід як такий.

За містами

В Україні, як і пів року тому, найвищі медіанні зарплати у розробників у Львові та області ($3750) та в Києві й області ($3600). На другому місці — ті, хто зараз живе на Закарпатті та у Вінниці чи області ($3300). Далі — Дніпро, Чернівці та Черкаси ($3000). Це регіони, в яких нині мешкає велика кількість досвідчених розробників — понад 40% з них мають рівень від Senior.

У Львові дещо більші, ніж у Києві, зарплати фахівців з C# / .NET: $4000 проти $3525. Медіанні зарплати TypeScript-розробників у Львові теж трохи вищі ($3725 проти $3500 у Києві), але передусім у досвідчених. У Києві вищі зарплати у досвідчених фахівців з JavaScript, Java та Python.

Найвища медіанна зарплата у розробників, які тимчасово живуть за кордоном, але планують повернутися, — $4500. Серед них більше досвідчених фахівців — 58% тих, хто виїхав за кордон через війну, але планує повернутися, мають рівень Senior і вище проти 44% тих, хто нині в Україні. Крім того, у Middle+, які виїхали за кордон, більші медіанні зарплати, ніж у фахівців того ж рівня в Україні.

За спеціалізацією

Back-end і Mobile-розробка залишаються найбільш оплачуваними спеціалізаціями розробників. Медіанна зарплата Back-end розробника становить $3800, Mobile-розробника — $3750. Зарплати в інших спеціалізаціях дещо нижчі: для Embedded це $3325, Full Stack — $3200, Front-еnd — $2900.

Зарплати початківців приблизно однакові в усіх спеціалізаціях, а в мідлів і сеньйорів вони вищі у Back-end та Mobile.

За мовами програмування

Scala, Go і Rust залишаються мовами з найвищими медіанними зарплатами як у початківців, так і в досвідчених спеціалістів. Середня зарплата розробників, які переважно працюють зі Scala, — $5500, Go — $5200, Rust — $5000.

Помітно зросла зарплата тих, хто обрав Ruby, — з $4000 влітку до $4500 сьогодні.

Вищими за середні залишаються зарплати розробників, які переважно працюють з Java ($4000 проти $3400 загалом на ринку), Kotlin ($4000) та Swift ($3900), але передусім у фахівців рівня Middle і вище.

Найнижчі медіанні зарплати у тих, чия основна мова програмування JavaScript ($2850), Dart ($2850), SQL ($2600), Salesforce Apex ($2000) та 1C ($1400). Середні зарплати фахівців, які обрали ці мови, знизились за пів року на $150–500.

Динаміка зарплат за мовами програмування

JavaScript. Медіанні зарплати фахівців з JS рівня Junior та Middle вже рік залишаються незмінними. Зарплати Senior відновили зростання: за останні пів року +$250

Java. За останні пів року зросла лише медіанна зарплата Senior: +$200. Зарплати Middle поки не змінилися, а джунів залишаються на рівні грудня 2021 року

C# / .NET. Попри війну, медіанні зарплати C# / .NET зростали весь 2022 рік. Найбільше — у Senior: +$375 за пів року. Зарплати мідлів та джунів теж дещо підвищилися (+$75 та +$50) і сягнули середнього на ринку значення

PHP. Зарплата джунів продовжує знижуватися: на $50 в першому півріччі і ще на $100 у другому. Зарплати мідлів дещо зросли після літнього падіння і повернулися на рівень грудня 2021 року. Зарплати сеньйорів після зупинення влітку 2022 року в другому півріччі зросли на $200

Python. Медіанна зарплата сеньйорів зросла на $100 і досягла середньоринкового рівня ($5000). Медіанна зарплата мідлів, після безперервного з літа 2020 року зростання, дещо знизилася (-$100). Зарплати джунів теж трохи впали (-$45)

C++. Після значного зростання в першій половині 2022 року медіанна зарплата сеньйорів не змінилася — $4700. Зарплата мідлів зменшилася до рівня літа 2021 року (-$400 до $2300). У джунів, навпаки, після річного падіння зростання на $100

Ruby/Rails. Найбільше зростання у сеньйорів: +$700. У мідлів +$100. Зарплати джунів теж продовжують підвищуватися (+$125 за останні пів року), але кількість відповідей не дуже велика (20), тому до цих даних варто ставитися з обережністю

Swift. Найбільше зростання — у мідлів (+$225), у джунів теж невелике зростання (+$50). Зарплати сеньйорів дещо знизилися після кількарічного зростання та повернулися на рівень грудня 2021 року

Kotlin. Медіанна зарплата сеньйорів продовжує зростати: +$200 за останні пів року. Зарплати джунів теж трохи підвищилися і досягли середньоринкового рівня (+$100 до $1000). У мідлів невелике падіння (-$100) після року активного зростання

TypeScript. Зарплати зростали у першому півріччі 2022 року, а в другому переважно зупинилися. Дещо збільшилась медіанна зарплата джунів (на $60 до $1000). У сеньйорів ситуація не змінилася, а у мідлів компенсація навіть трохи зменшилася (-$190)

Курси, які найближчим часом стартуватимуть в Академії

Новий рік – це чудова пора, щоб почати навчання і спробувати свої сили в ІТ сфері.
В ІТ Кластер Академії заплановано старт навчання за напрямками:

  • Quality Control – старт 21 лютого
  • Front-end Web Development – старт 6 березня
  • Java Basics
  • Project Management
  • Python

Щоб долучитися до навчання Вам потрібно заповнити анкету у нас на сайті в розділі “Курси“.

Навчання буде доступне в офлайн та онлайн форматах, тривалість навчання три місяці, заняття проходять у вечірній час. По завершенню курсу ви отримаєте знання, Сертифікат та можливість знайти гідну роботу в ІТ.

До слова, частина коштів з оплати кожного студента йде на підтримку ЗСУ! Вам зання, військовим підтримка!

 

Зарплати тестувальників: медіанна $2000, 1% найдорожчих QA отримують від $6500

Портал DOU опублікував огляд зарплат тестувальників взимку 2023 року на основі 2364 відповідей від QA. Згідно з його результатами, медіанна зарплата QA не змінилася і становить, як і пів року тому, $2000, 1% найбільш високооплачуваних QA-фахівців отримують від $6500; 1% найдорожчих AQA — від $7950, Manual — від $4580.

Медіанні зарплати

Медіанні зарплати тестувальників у другому кварталі 2022 року практично не змінилися. Виняток — зарплати техлідів, які після літнього падіння збільшилися на $100, і зарплати мідлів, які зменшилися на $50. Бонуси не мають особливого впливу на зарплати QA: їх отримують тільки 20% фахівців, і медіанний розмір бонусів у тих, хто їх отримує, — $61 на місяць.

1% найбільш високооплачуваних QA-фахівців отримують від $6500; 1% найдорожчих AQA — від $7950, Manual — від $4580. У досвідчених тестувальників зросли зарплати в четвертому квартилі, тобто збільшилася різниця в зарплатах найбільш і найменш оплачуваних фахівців одного рівня.

Медіанні зарплати Manual vs Automation

Різниця в зарплатах між Manual QA й Automation QA практично не помітна в перший рік роботи, але з’являється вже протягом другого року. Після трьох років роботи різниця в медіанних зарплатах фахівців цих спеціалізацій перевищує $1000.