fbpx

IT вже не те? – Анастасія Бліндар поділилася думками про ситуацію в ІТ

Анастасія Бліндар, Senior QA Engineer компанії “VITech” та викладач “IT Cluster Academy“, поділилася думками про ситуацію в ІТ сфері та розповіла чи варто зараз іти в ІТ. Далі пряма мова.

So, let’s go! Найперше питання, яке зараз звучить з усіх розеток: що з ринком? Чи є сенс витрачати час та кошти, щоб потрапити в айті? Що з вакансіями? І найголовніше, які шанси новачку потрапити на роботу?
Не буду годувати вас ілюзіями – ринок штормить. Ситуація наразі інакша ніж декілька років назад. Йдуть скорочення, звільнення і т.п. Причин маса: економіка, кризи, геополітичні резонанси.
Останньою резонансною новиною стало те, що збанкротував американський Silicon Valley Bank, який фінансував стартапи. А вони – одне з основних робочих місць айтішнків.
Звучить недуже втішно, правда? Але ми маємо розуміти, що в бізнесі, як і в житті, є періоди взлетів та падінь. Якщо зараз ситуація не найкраща, то це не означає, що за пів року вона буде така сама. Плюс є різні так звані «доменні сфери» (той напрям, в якому працює компанія: медицина, освіта енд соу он), яких такі речі можуть стосуватися в меншій мірі.
Питання: то чи варто пробувати? Однозначно! Чи треба більше зусиль та в дечому фарту – так. Крім того, дам вам підказку: велику роль відіграє нетворкінг або знайомства. Не плутайте з кумівством:). Якщо ви знаєте когось з айті, то це не дорівнює тому, що вас точно візьмуть на роботу. Але це дасть можливість дізнаватися про вакансії та отримувати рекомендації. Тому, старайтеся розширювати коло спілкування, то ніколи не буде зайвим.

Анастасія Бліндар 
Linkedin | Instagram | Facebook