fbpx

Хто такі DevOps-інженери та чим вони займаються

Обов’язки DevOps-інженера варіюються залежно від проєкту, але зазвичай це створення та налаштування інфраструктури. Наприклад:

  • автоматизація та покращення процесів розробки та релізів;
  • робота з девелоперами, щоб упевнитися, що код відповідає необхідним характеристикам;
  • забезпечення безпеки та захисту систем (інфраструктури).

Основне завдання девопса — забезпечити девелоперів усім необхідним для роботи над софтом. Він піклується про продукт на різних етапах створення: планування, розробки, тестування, впровадження, введення в експлуатацію та моніторингу нового програмного забезпечення. DevOps Engineer відповідає за те, щоб усе було зроблено належним чином.

Девопс повинен вміти працювати з Linux- і Unix-системами, розуміти базові принципи системного адміністрування та вміти писати код. Раніше в DevOps часто переходили із системного адміністрування. Зараз багато хто починає без бекграунду і приходить у професію з “нуля”.

Рекомендації для тих, хто хоче стати DevOps-ами:

  • Soft skills: вміння аналітично мислити, знання англійської мови, вміння швидко та постійно вчитися. Важливим є вміння спілкуватися з людьми. DevOps — це постійна комунікація. З девелоперами, з менеджментом, клієнтом.
  • Hard skills: знання будь-якої хмарної платформи (AWS, GCP etc); знання інструментів для створення інфраструктури як коду (Terraform/Terragrunt); контейнерів (Docker, Kubernetes); конвеєрів для інтеграції (Jenkins, TeamCity, CircleCI etc); системи контролю версій (git etc); інструментів для конфігураційного управління (Ansible, Puppet etc); Linux та мов програмування (bash/Python).

Дана спеціалізація точно підходить тим людям, які люблять виклики. Це робота не для всіх, але якщо ви компетентні, мотивовані та готові вчитися, то вам точно варто спробувати.