fbpx

Дарина-Марія Білик

Свій шлях в IT я розпочала у найбільш “слушний” для цього час – а саме 2021-2022 роки. Одночасно з цим я вирішила, що у мене буде два челенджі: перший – власне свічнутись в IT на проєктного менеджера, а другий – отримати 100 відмов. І як виявилось, 100 відмов отримати складніше, ніж стати РМом 😀

Мій шлях самурая почався з Project Management курсу в IT Cluster Academy. Вже тоді я усвідомила, що IT – це постійна робота над собою як в особистісному плані, так і в професійному. Величезний масив матеріалу англійською мовою не вкладався в голові, а робота в банку ще більше обмежувала час на навчання. Але у мене була ціль. Я отримала базу (фундамент, основу), а ще перший досвід і розуміння команди, в якій хочу працювати. Мій інсайт, що допомагав мені продовжувати пошук – не тільки компанія собі вибирає кандидата, але й кандидат компанію 😉

Що ви отримуєте в IT Cluster Academy? Знання, розуміння процесів, розвиток хард і софт скілів, нетворкінг. Фідбеки від досвідчених менторів дозволять вам побачити свої сильні й слабкі сторони та створять перше враження про вас у майбутнього роботодавця. Це було дуже цінно для мене, адже коли ти бачиш зони для росту в своїх компетенціях – розвиток відбувається набагато швидше.

Зараз я Project Coordinator у компанії Sombra. Це новий, захоплюючий етап у житті, який тільки розпочинається, але без IT Cluster Academy його б і не було. Однозначно рекомендую курси від IT Cluster Academy усім, хто бажає змінити професійну сферу, відчути, що таке IT і повернути своє життя на 180 градусів!

_____

Дарина-Марія Білик

Зоряна Чобода

Вітання!
Хочу поділитися з вами своєю історією зміни професії.

Попрацювавши більше 3 років в банку я зрозуміла, що мені потрібно змінити місце роботи. Хотілося більше “свободи” у своїх діях. Віддалена робота, гнучкий графік та можливість ефективно працювати, не відчуваючи тиск “бюрократії”. Я розуміла, що це все про ІТ сферу.

Я екстраверт, і завжди знаходила кайф у спілкуванні з людьми. Мені подобається знайомитися з великою кількістю людей, бачити їх позитивні сторони та допомагати розкривати їх особистості і таланти, адже в кожної людини є особливі таланти, просто дехто про них ще не дізнався. Тому я зрозуміла, що сфера HR – це моє!

Я знайшла в IT Cluster Academy курс “HR in IT”, зареєструвалася та з нетерпінням чекала старту.
З першого ж дня навчання я відчула, що вибір був вдалим. Компетентна викладач Наталія Мухітдінова, яка має великий досвід роботи в IT-компанії, ділилася з нами своїми знаннями та практичним досвідом. А також я розширила своє коло знайомств. Познайомилась з чудовими людьми, з якими і досі ми обмінюємося професійними порадами. Не дивлячись на початок війни, ми змогли успішно завершити навчання та отримати сертифікати.

Я почала пошук своєї першої роботи в ІТ та паралельно продовжувала навчатися рекрутингу на різноманітних онлайн ресурсах, а також вивчала англійську мову. Після декількох місяців проходження співбесід, я отримала довгоочікуваний оффер від компанії Echo на позицію IT Recruiter.
Мої очікування повністю виправдалися. Прозорість процесів, відсутність бюрократії, тепла атмосфера в команді, роботодавець, який заохочує тебе професійно розвиватися – все це я знайшла у компанії.
У Echo ми створюємо ідеальний match спеціалістів з України та країн Східної Європи з провідними продуктовими компаніями світу. Я вже змогла застосувати отримані знання та навички в роботі. Проте, далі продовжую вчитися та розвиватися у даній сфері.

Навчання на курсі “HR in IT” стало для мене відмінним досвідом, який позначився на моїй майбутній кар’єрі.
Змінити професію було найкращим рішенням у моєму житті. Я рекомендую IT Cluster Academy, як першу “локацію” на шляху до зміни професії.
Не бійтеся ризикувати, тільки ризикуючи ви можете досягти успіху та змінити своє життя на краще. Я в цьому переконалася на власному досвіді.
Впевнено йдіть до своєї мети!

_____

Зоряна Чобода

Андрій Шпак

Вітаю всіх читачів сайту.
Якщо ви плануєте розпочати свою кар’єру у сфері ІТ і шукаєте, де здобути необхідний досвід, то IT Cluster Academy якраз те, що вам потрібно.

До того, як я розпочав свій шлях в ІТ, то переважно працював у державному та громадському секторі, де набрався досвіду управління організаціями, фінансами та людьми. Крім того, я отримав базовий досвід створення та підтримки сайтів тих організацій, де працював.

Пригадую, як у жовті 2021 року до мене на день народження завітав друг, що працює в компанії EPAM. Він запропонував повноцінно перейти в ІТ та порадив пройти курси бізнес-аналітики від IT Cluster Academy.
Це одразу мене зацікавило, бо я вже більше року думав змінити професію, а ще я давно любив працювати з аналітичними даними та на їхній основі робити висновки. Також, це перетиналося з моєю освітою – економіст-фінансист, а тому, як тільки було оголошення про старт даних курсів, я одразу зареєструвався і оплатив навчання.

Фахові та дружні викладачі бізнес-аналітики з багаторічним досвідом дали мені необхідні знання. Вже за два тижні по завершенню курсів, я знайшов вакансію, що була пов’язана з бізнес-аналітикою та успішно працевлаштувався у компанії Relevant Software. Планую тут і далі розвиватися у напрямку Business Analyst/Business intelligence.

Ось така моя історія. Раджу всім, хто планує змінити свою професію, пройти курси від IT Cluster Academy.

_____

Андрій Шпак

Марія Бітківська

Привіт, мене звати Марія, і я хочу розповісти про те, як IT CLUSTER ACADEMY змінила моє життя та допомогла мені опанувати нову професію.

Після 15-річного досвіду роботи в освіті, я вирішила піти в ІТ-індустрію, щоб отримати нові знання та навички, та здійснити свої професійні мрії. В оточені висококваліфікованих людей, що мені надавали підтримку, навчали та направляли, мої досягнення залежали від мене.

Мій шлях почався з мотиваційної фрази від ІТ друга сім’ї Сергія Гаврилка, працівника Softserve, який сказав: “Марійко, головне бажання та наполегливість”. Він рекомендував почати з курсів IT CLUSTER ACADEMY, тому я звернулася до проджект координатора Ірини, яка доступно розповіла про можливості Академії, і я потрапила на курс для HR до мегакрутої лекторки Наталії Мухітдінової. Я була в захваті від її професіоналізму, подачі матеріалу та порад.

Завдяки IT CLUSTER ACADEMY мій нетворкінг розширився, і я продовжила вдосконалювати свої навички. Вдячна першим настановам та порадам Наталії Мухітдінової, рекрутерам Марії та Зоряні!
Через деякий час я пройшла курси від компанії Data Science UA з рекрутингу і зрозуміла, що хочу розвивати кар’єру рекрутера, тому націлила свій пошук в цьому напрямі.

Я виставила своє резюме на всіх можливих джоб порталах і шукала вакансії. Також я писала всім компаніям, у яких були цікаві позиції для мене. Почала отримувати перші відмови, але аналізувала свої помилки у листах, відповіді інших рекрутерів. Продовжила розвиватися, проходити курси на Prometheus, читати статті, ознайомлюватися з ІТ сферою і думати позитивно. Лиш я налагодила зв’язок з космосом, як на джині прийшло повідомлення і мені запропонували пройти співбесіду. Дуже хвилювалася. Пройшовши співбесіду, я отримала можливість пройти випробувальний термін в рекрутинговій агенції “HuntME”. Тут мені довелося зустрітися з новими викликами і завданнями, але я не зупинялася і продовжувала розвиватися. За допомогою моїх нових колег та досвідчених рекрутерів, які були готові мені допомогти, я поступово ставала все більш компетентною в своїй роботі.

На сьогоднішній день я можу сказати, що зміна професії була найкращим рішенням в моєму житті. Я знайшла своє покликання і навіть не уявляю, як могла б продовжувати працювати в іншій сфері. IT CLUSTER ACADEMY відіграла велику роль у моєму успіху, тому я дуже вдячна їм за можливість навчатися та розвиватися в оточенні таких талановитих та професійних людей.

Якщо ви також хочете змінити своє життя та спробувати себе в новій сфері, я рекомендую вам не зупинятися на своєму шляху та навчатися у професійних школах, таких як IT CLUSTER ACADEMY. Насолоджуйтеся процесом вивчення та розвитку, не бійтеся викликів та помилок, вони допоможуть вам стати кращими в своїй сфері та досягти успіху.

_____

Марія Бітківська

Олекса Орищин

Вітання!
З великою ймовірністю, вас цікавить запитання:
«Чи справді IT CLUSTER Academy зможе дати знання, достатні для подальшого працевлаштування?»
Якщо коротко, то – звичайно що зможе, але не без зусиль з вашого боку!

 

Технології, пов’язані із комп’ютерами, мережами та мобільними пристроями, були для мене завжди за хобі, яке при нагоді (наявності вільного часу та замовлення) також ставало джерелом додаткових доходів. Тому, вже досить давно в мене виникла думка про те, що потрібно кардинально змінити сферу своєї діяльності і спробувати себе в ІТ. Адже робота, яка приносить задоволення і на яку ідеться з великим бажанням – є великою цінністю. Про IT CLUSTER Academy дізнався від друга, який переконав мене, що вагання не дають результату і по справжньому дізнатись чи щось вийде з будь якої ініціативи, та наскільки успішно, можна лише спробувавши реалізувати її.

 

Підписавшись на сторінку кластера у Facebook, через декілька днів мені потрапила на очі публікація про початок набору за напрямком Quality Control. Подумавши декілька хвилин, я подав заявку. Після вступного тестування мене було зараховано до четвертої групи – QC-4 (вказує на порядковий номер набору, а не кількість груп).

 

Не думаю, що розповідь про сам процес навчання когось особливо зацікавить, а якщо такі знайдуться то ласкаво прошу в коментарі. Вважаю, що мені дуже пощастило із одногрупниками. Не часто зустрічаються наскільки позитивні, відкриті до спілкування та щирі люди. А групі в свою чергу пощастило із викладачами, котрі крім дружнього та привітного ставлення, фахово володіють своїм напрямком роботи та зуміли в стислі терміни дати нам достатньо багато знань для подальшого працевлаштування (я не єдиний з QC-4, хто працевлаштувався після курсів).

 

Ще посеред навчального процесу, після рекомендації одного із викладачів, мені запропонували прийти на співбесіду в компанію Softserve IF. Сказати, що я був здивований, це майже не сказати нічого… У мене залишалось три дні для підготовки до інтерв’ю (повторити теорію та пропрацювати можливі запитання від QA інженерів та HR команди).

 

Співбесіду проводили двоє спеціалістів QA. Каверзних запитань чи таких, на які я не знав відповіді, не пригадую, і загалом інтерв’ю проходило не напружено, у формі діалогу, а не запитання-відповідь. За що вдячний Олі та Ірі, які зуміли створити довірливу атмосферу з цікавою професійною бесідою за такий короткий відрізок часу.
Сказали що для рішення їм потрібно до 2 тижні і запитали, як швидко я зможу звільнитись з попередньої роботи. Чи так склались зорі, чи я такий везучий, але вже наступного дня мені зателефонували та сказали, що я їм підходжу.

 

Ось, в принципі, і є моя історія.
І на останок, щиро бажаю успіху всім, хто вирішить здобувати нову професію в IT CLUSTER Academy, та раджу не боятись кардинальних змін, впевнено ідучи до своєї мети!

_____

Олекса Орищин

Максим Чкадуа

Пропрацювавши досить довгий час в банківській сфері та маючи досвід в менеджменті, захотілось нових викликів. На власні очі бачив, як в сучасних банках відбувається діджитал-трансформація в боротьбі за ринок, клієнтів, прибутки. Це ж зараз можна побачити у будь-якій сфері бізнесу, саме тому я зацікавився менеджментом в ІТ, визначивши цю сферу, як одну з найперспективніших.

 

Менеджмент в ІТ суттєво відрізняється від інших сфер бізнесу, має свою специфіку. Зокрема для успішної роботи варто розуміти багато технічних деталей та нюансів. Саме тому прийняв рішення пройти курси Quality Control від IT CLUSTER Academy. Також на це рішення вплинуло те, що я знав і розумів високий рівень знань викладачів Тетяна Мандибур, Михайло Шелудяков, Микола Панько.
Перевага навчання на курсах перед звичайною самоосвітою полягає в тому, що тут інформація подається структуровано з прикладами з реальних проектів. Завдяки інтерактивності можна одразу отримати відповідь на будь-яке запитання. Також дізнався багато нюансів щодо складання резюме, проходження співбесіди та іншої внутрішньої “кухні”.

 

З не очевидних переваг: багато нових корисних знайомств, оскільки в результаті вже більша частина нашої групи працює в сфері ІТ. В тому числі і я, в компанії Softserve IF.
Після закінчення курсів та декількох місяців додаткової самоосвіти я успішно пройшов конкурс на посаду координатора проекту. В цій же компанії до речі також працюють четверо моїх колишніх одногрупників

 

Однозначно вважаю, що рішення відвідати курси від IT CLUSTER Academy було правильним!
Тільки жаль, що на той час ще не було курсів PM.
____

Макс Чкадуа

Олег Онуфрик

Привіт усім читачам IT CLUSTER Academy!
Мене звати Олег Онуфрик і я Java Developer
у франківському офісі компанії Softserve IF. Хочу Вам розповісти про свій шлях від першого рядка коду, до оффера від однієї з провідних ІТ компаній України.

 

Розпочалось все в 11 класі, коли я став перед вибором майбутньої професії і практично без вагань я вирішив – буду програмістом. Вступив у «Прикарпатський національний університет» на спеціальність «Прикладна математика», де зараз і навчаюсь на 4 курсі. Приблизно під кінець першого року навчання, я зрозумів, що на превеликий жаль – університет не зможе дати тих потрібних практичних знань які зараз ставлять у вимоги до кандидатів на роботу, тому почав цікавитись різноманітними курсами.
Ще тоді я вирішив, що хочу у майбутньому працювати із Java-технологіями. На 2 курсі університету я потрапив на курси Java з 0, які викладав Юра Яновський. Він дав мені дуже багато знань і розуміння процесів не лише Java, але і програмування в цілому. І на той момент я зробив для себе велике відкриття «не завжди код який компілюється без помилок – працює правильно».

 

Потім були курси від IT CLUSTER Academy, знову ж таки по Java. На цих курсах я дізнався багато нового, цікавого і зустрів нових друзів (з якими, до речі, зараз разом працюємо). Потім, у мене розпочався період абсолютної самоосвіти. Придбав курс на Udemy і почав вивчати Java-фреймворки. Але чим більше я вивчав, тим більше розчаровувався. То був зимовий період і вакансій по компаніях Java developer’a не було. І тоді я почав задумуватись «Можливо краще перейти на іншу технологію, де менший поріг входу? Можливо варто покинути університет і вступити в інше місто, де ІТ-ринок більший і де університет мені зможе щось дати?», іншими словами – розпочався період роздумів і пригнічення. На щастя в той важкий для мене період мене підтримували рідні.

 

Одного дня я дізнався, що у нас на факультеті – Сергій Іщеряков буде проводити свої курси по Java. Я одразу не вагаючись зателефонував
йому і запитав про деталі. 1 лютого розпочались заняття і цей день став для мене початком відліку до здійснення мрії. Було дуже тяжко, адже на той момент я ще відвідував курси в IT Cluster Academy за напрямком Android. Сам тоді не знаючи я розпочав підготовку до Oracle сертифікації, яку успішно пройшов у березні. Після закінчення цих курсів я зміг вибороти собі місце в SoftServe IT Academy, де знову ж таки розпочалось дуже інтенсивне навчання на протязі 3 місяців. Це були 3 місяці, за які я практично подвоїв свої знання. І ось після закінчення курсів настав той день, коли мені зателефонували і сказали ті заповітні слова «Олег, хлопці хочуть тебе до себе в команду!»
Моя мрія здійснилась, завдяки наполегливості, самодисципліні
та моїх викладачів які мені допомагали у цьому.
Користуючись моментом хочу подякувати за їх працю!

 

Що я можу порекомендувати всім, хто бажає потрапити в ІТ? Перш за все, як би це банально не звучало, але ніколи не варто зупинятись на досягнутому і опускати руки в тяжких ситуаціях. Завжди буде важко, адже ІТ сфера – це сфера, де потрібно постійно вчитись щоб залишатись конкурентноспроможним.
Наступне – не бійтесь помилятись і писати свої міні-проекти, бо це єдиний спосіб навчитись. І обов’язково вивчайте англійську, бо без неї у сучасному світі нікуди.
Бажаю всім успіху у цій нелегкій дорозі! Все у Вас вийде!))

_____

Олег Онуфрик